forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kanadyjka Ally 811
Autor Wiadomość
legend

Dołączył: 14 Mar 2014
Posty: 17
Wysłany: 2014-07-02, 11:06   Kanadyjka Ally 811

Rozważam zakup kanadyjki Ally 811 (dł. 500cm). Na nową mnie nie stać, dlatego będę szukał używanej. Czy to ma sens? Na co zwrócić szczególną uwagę? Jakich cen się spodziewać?

Kamil
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2014-07-07, 19:12   Re: Kanadyjka Ally 811

legend napisał/a:
Czy to ma sens?

Dla mnie kupno używki w dobrym stanie i za okolicę ceny połowy czegoś nowego to zawsze dobry zakup ;)

legend napisał/a:
Na co zwrócić szczególną uwagę?

Jedyny Ally w PL o jakim wiem jest w posiadaniu Leo http://forum.kanu.pl/prof...ewprofile&u=154 - poproś go może privem, żeby coś tu szrobnął :)

legend napisał/a:
Jakich cen się spodziewać?

transakcyjne ceny na niemieckim eBayu to okolice 50-60% ceny nowych, tyle, że wybrałeś sobie najmniej popularny ebajowo model :( Wiem, bo od dłuższego czasu sam poluję na 16,5 Tour, ale jak na razie wszystko kończy się powyżej możliwości mojego budżetu :(
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
legend

Dołączył: 14 Mar 2014
Posty: 17
Wysłany: 2014-07-08, 10:24   

811 to chyba najbardziej popularny model - może po prostu najłatwiej go sprzedać i dlatego nie pojawia się na eBay-u. Rozważałeś ogłoszenia z http://www.canadierforum.de/ ?

Próbuję się dogadać ze sprzedawcą z tego najnowszego ogłoszenia (26 czerwca) ale póki co nie mogę go w żadne sposób wiarygodnie zweryfikować (a przez eBay nie chce sprzedawać).

Dzięki za linka do Lecha.

Kamil
 
 
Gabriello 


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Maj 2012
Posty: 523
Skąd: Lubań
Wysłany: 2014-07-08, 20:54   

Jeśli się opłaca to do Berlina nie jest jakoś daleko. Chyba, że masz znajomych, którzy jeżdżą tamtędy. Jakieś przewozy czy coś.
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2014-07-09, 15:43   

legend napisał/a:
811 to chyba najbardziej popularny model - może po prostu najłatwiej go sprzedać i dlatego nie pojawia się na eBay-u.

z tym ebajem to nie jest tak prosto jak myślisz, a najlepszym dowodem jest to o czym piszesz poniżej. w każdym razie moje ebajowe obserwacje są inne, ale wykłócał się nie będę - po prostu wiem co widzę w powiadomieniach ;)

legend napisał/a:
Rozważałeś ogłoszenia z http://www.canadierforum.de/ ?

tak - zaglądam - ale najczęściej cenowo to okazje dla ziomali nie polaków

legend napisał/a:
Próbuję się dogadać ze sprzedawcą z tego najnowszego ogłoszenia (26 czerwca) ale póki co nie mogę go w żadne sposób wiarygodnie zweryfikować (a przez eBay nie chce sprzedawać).

No to szkrobnij priva do Franka (admina) - tutaj (bo on i tu zagląda: http://forum.kanu.pl/prof...wprofile&u=392) albo na tamtym forum i poproś o pomoc w temacie, a nóż widelec zna sprzedawcę? :)

legend napisał/a:
Dzięki za linka do Lecha.

nie dziękuj tylko pisz i ew. wklej tu jego odpowiedź (jak nie będzie miał nic przeciwko) - w końcu jest raczej w temacie najbardziej kompetentny
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
legend

Dołączył: 14 Mar 2014
Posty: 17
Wysłany: 2019-07-10, 19:47   

Udało mi się wtedy kupić Ally, trochę drożej niż planowałem ale za to nie miałem się do czego przyczepić. Od tamtej pory byłem na kilkunastu spływach i generalnie nie mam żadnych zastrzeżeń. Jedyny problem, to przy krótkich spływach trochę upierdliwe jest składanie i rozkładanie. Zastanawiam się nad kupnem "zwykłego" kadłuba z Royalexu bo przechowywanie rozłożonego Ally nie jest chyba zalecane...
Pozdrawiam,
Kamil
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2019-07-25, 17:21   

wczoraj można było kupić dwudziestolatka: https://www.ebay.de/itm/A...e-/273928984994 - pieniądze relatywnie małe.

co do składania to przekleństwo naszych czasów że tripy stają się coraz krótsze, jeżeli to jednodniówki to rozkładanie faktycznie irytuje :(

jaki model zanabyłeś?
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group